امروز

جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۵:۴۹ بعد از ظهر

مردم شهربادرود یک انتخاب مهم برای شهرشان پیش رو دارند و آن انتخابات شوراهای شهر می باشد. اما مشکلی که ما در اکثر انتخابات شورا با آن رو به رو هستیم اولویت دادن به معیار های قومی و طایفه ای برای انتخاب نامزدها است که این کنش بیشتر از سوی توده مردم شهر رخ می‌دهد.
مثلا در انتخاب فرد مهمتر از هرچیز اهل کدام محله و طایفه بودن شخص برایشان مهم است. تا زمانیکه ملاک انتخاب ما بخواهد منطقه گرایی باشد توسعه و آگاهی سیاسی در شهرمان رشدی نخواهد داشت و در کنار آن با انتخاب های نسنجیده سد و مانعی برای پیشرفت شهر در زمینه های مختلف ایجاد می‌کنیم.

احساسات و عواطف قومی و فامیلی که متاسفانه در آستانه انتخابات های شورای اسلامی شهربادرود تشدید می‌شود، همبستگی اجتماعی میان اعضای یک جامعه را تضعیف می کند و همبستگی جای خود را به تفرقه، کشمکش، تخریب سرمایه، اتلاف وقت و … می دهد. در نتیجه سرمایه اجتماعی فرسوده و نابود شده و سطح اعتماد شهری را به اعتماد درون گروهی و منطقه ای تقلیل داده و نوآوری و توسعه را در جامعه کند کرده و از بین می برد.
پس بهتر است برای جلوگیری از هرگونه آسیب و خطری که می‌تواند شهرمان را تهدید کند، در انتخابات پیش رو افرادی را انتخاب کنیم که شایسته نمایندگی مردم شهرمان در شورای اسلامی شهر را داشته باشند. تجربه، تخصص و شایستگی فرد برای ما معیار انتخاب باشد، بدون اینکه برایمان مهم باشد اهل کدامین محله و طایفه میباشند.
بی شک در هرخانواده بادرودی جوانان تحصیلکرده و عاقل و بالغی وجوددارند که بتوانند نگرش سنتی و کهنه سایر اعضاء خانواده رادرخصوص واقع بینی اجتماعی تبیین کنند..
پس بیاییم عقلانیت و منطق را جایگزین احساسات و تعصب کنیم و شورای اسلامی شهررا با انتخابی شایسته پویا نماییم.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد