امروز

چهارشنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۳:۴۱ بعد از ظهر

به گزارش خبرنگار بادرود خبر ، محسن نوین بخت در جلسه بررسی مشکلات شهرها و روستاهای شهرستان با اشاره به کویری بودن این منطقه اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن فصل گرما هزینه‌های برق در شهرستان نطنز سرسام‌آور می‌شود که در این راستا می‌طلبد تا مسئولان توجه ویژه‌ای داشته باشند تا تعرفه برق مناطق گرمسیری به ویژه منطقه کویری بادرود اصلاح شود.

حسین میرزاییان، عضو شورای شهر بادرود با بیان اینکه روزانه چهار میلیون لیتر مصرف آب کولرهای آبی در بادرود است، گفت: برای صرفه جویی در مصرف آب شهری دولت باید تعرفه برق منطقه بادرود را نیم بها محسوب کند تا زمینه استفاده از کولرهای گازی به جای آبی فراهم شود.

وی اظهار کرد: بحران آب در سراسر کشور به ویژه مناطق کویری بسیار جدی است و علاوه بر ترویج فرهنگ صرفه جویی توسط مردم، دولت نقش عمده و اساسی در جلوگیری از این بحران دارد.

این عضو شورای عالی استان ها افزود: سالها است که مردم این منطقه کویری خواهان‌ محاسبه تعرفه برق مصرفی خانگی براساس تعرفه های مناطق گرمسیری هستند، اما تاکنون هیچ اقدام عملی در این خصوص اتخاذ نشده است.

میرزاییان گفت: هر سال با وجود خواسته برحق مردم در تعیین تعرفه برق مناطق گرمسیری از سوی وزارت نیرو، هزینه‌های سرسام آوری گریبان گیر مردم منطقه می شود.

عضو شورای شهر بادرود اظهار امیدواری کرد: ما از نماینده انتظار داریم تا این مهم را به طور جدی پیگیری کند تا نتیجه نهایی حاصل شود.

خامسی رییس آبفای بادرود با اشاره به مصرف کولرهای آبی گفت: به طور متوسط برای هر کولر آبی روزانه نزدیک به ۲۰۰ لیتر جهت سرمایش منازل و سایر بناها و ساختمان های  مناطق بادرود نیازمند است.

وی تصریح کرد: در یک محاسبه کلی بالغ بر ۲۰ هزار کولر آبی در منازل، مغازه ها، ارگان ها و ادارات دولتی در بخش بادرود نصب شده اند که نزدیک به چهار میلیون لیتر آب شرب بادرود فقط صرف خنک کردن کولرهای آبی منطقه می شود.

خامسی افزود: اگر به طور نسبی فقط چهار ماه در سال کولرهای بادرود روشن باشند در نتیجه ۴۸۰ میلیون لیتر از آب شرب بادرود مصرف و هدر می رود.

به گزارش بادرودخبر ، در ایام تابستان درجه گرمای هوا در بادرود به بیش از ۴۵ درجه می رسد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد